Hakkımızda

Mıstık Usta


1950 Yıllarında Kömürler / Alman Pınarı yolu üzerinde, 1972 yılında Osmaniye ili Bahçe ilçesi D-400 karayolu üzerinde halk arasında kamyoncular lokantası olarak bilinen küçük bir işletme olarak faaliyete başlamıştır..

Verdiği hizmet kalitesi ve daima güleryüzlü personelleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmış ve bu memnuniyet sayesinde kendisini daha çok geliştirerek hizmet ağını genişletmeye gayret göstermiştir. Bu bağlamda Türkiye'nin köklü kuruluşlarından Petrol Ofisi bayiliğini hizmet portföyüne eklemiştir. İlerleyen zaman çerçevesinde günün şartlarına bağlı olarak hizmetlerini D-400 karayolu'ndan alıp otoyollara taşımıştır. Bu neticede şu anda TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) otoyolu km:500'de hizmet vermektedir. Mustafa Gökkaya… Nam-ı diğer Mıstık Usta… Neredeyse 70 yaşına gelen Mustafa Gökkaya, 1950 yılında Mıstık Usta lakabını almış. Henüz ilkokul çağlarında, lokum satarak ticarete atılan Mıstık Usta’nın hayatı Nurdağı’ndaki ustası Mehmet İnal’ın desteğiyle değişmiş. Askere gidene kadar Mehmet İnal’ın yanında çalışan Mıstık Usta, hayvan besiciliğinden,sinema işletmeciliğine , halı dokumacılığına; sucuk üretiminden, baklava satmaya kadar birçok sektörde bulunmuştur.


  • Kalite.
  • Hizmet Anlayışı
  • Müşteri Memnuniyeti.
  • Güleryüz

Ezo Gelin Çorbasının Mucidi

MISTIK USTA “EZOGELİN” ÇORBASININ MUCİDİ... Hayatın acımasız çarkları arasında kendini sürekli geliştiren Mıstık Usta, “Ezogelin” çorbasını icat ederek, yemek yapmadaki şanına şan katmıştır. Ünü Toroslar’ı aşan Mıstık Usta, “Ezogelin” çorbasının meydana gelişini bakın nasıl anlatıyor ? “Ezogelin çorbasını Türkiye’ye yaygın eden benim. İlikli kemiklerle yaptığım çorbam çok beğeniliyordu ama adını koyamamıştım. 1959 yılında gece saat 2 civarında 8-10 kişilik bir grup geldi. Çorbamdan ikram ettim. Bir içen bir daha içti. İçlerinden bir tanesi geldi bana dedi ki; “Biz bu çorbaya adımızı vereceğiz. Ben de dedim ki; ”Siz kim oluyorsunuz ki bu çorbaya adınızı veriyorsunuz ?” Suriyeliyim adım “Ezogelin” dedi. Ondan sonra çorba “Ezogelin” geldi “Ezogelin” gitti…” eros cursus “Bugünlere gelmek kolay olmadı” diyen Mıstık Usta, şimdi oğulları Vedat ve Mehmet Gökkaya ile birlikte Mıstık Usta Otoyol Hizmetleri ve Park Mıstık’ın işletmeciliğini yapıyor.

adana web tasarım firmaları Mango Tasarım